Smartbiznes - ubezpieczenie firmy

Mikroprzedsiębiorstwa 

W Smartbiznes ochronę znajdą Klienci ze szczególnymi potrzebami ubezpieczeniowymi, którzy dużą uwagę przywiązują do racjonalnego gospodarowania finansami.Specjalnie przygotowany zakres ubezpieczenia odpowiada specyfice ubezpieczanej branży i zawiera wszystkie ryzyka potrzebne by zapewnić kompleksowość ubezpieczenia. W Smartbiznes ubezpieczymy ponad 150 rodzajów działalności wg klasyfikacji PKD.

Kompleksowa ochrona 

Specjalnie przygotowany zakres ubezpieczenia odpowiada specyfice ubezpieczanej branży i zawiera wszystkie ryzyka potrzebne by zapewnić kompleksowość ubezpieczenia. W Smartbiznes ubezpieczymy ponad 150 rodzajów działalności wg klasyfikacji PKD. 

Szybki proces zawarcia umowy 

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund, w kilku krokach Twój Agent przygotuje dla Ciebie trzy propozycje ubezpieczenia wraz z rekomendacją, która z nich w pełni odpowiada zagrożeniom jakie stawia przed Tobą prowadzenie firmy. Wystarczy podjąć decyzję i złożyć podpis pod umową ubezpieczenia. To wszystko. Nie będziemy wymagać od Ciebie żadnych wykazów czy innych dokumentów. Teraz możesz spać spokojnie. Twój biznes chroni WARTA. 

Szeroka ochronę w rozsądnej cenie 

Wybór nawet najszerszego wariantu ubezpieczenia nie zaskoczy Cię wysokością składki. Wiemy, że w rozwoju biznesu liczy się każda złotówka, dlatego w Smartbiznes ochronę znajdą Klienci ze szczególnymi potrzebami ubezpieczeniowymi, którzy dużą uwagę przywiązują do racjonalnego gospodarowania finansami.

Pewna ochrona w trudnych czasach, czyli jakiego ubezpieczenia potrzebują apteki i farmaceuci

Blog Single

Zgodnie z danymi z GUS, pod koniec 2019 r. działalność prowadziło 12,3 tys. aptek (ogólnodostępnych i zakładowych) oraz 1,2 tys. punktów aptecznych, w których pracowało 59,5 tys. magistrów farmacji i techników farmaceutycznych. Bardzo wiele z nich, potrzebuje dobrego zabezpieczenia swojego funkcjonowania. 

Pewna ochrona w trudnych czasach, czyli jakiego ubezpieczenia potrzebują apteki i farmaceuci Prowadzenie apteki to bardzo odpowiedzialny i poważny biznes, szczególnie w czasach epidemii. Nocne okienka, maski i fartuchy, dezynfekcja – tak przed wirusem starają się zabezpieczyć właściciele i pracownicy aptek. Koncentrując się bezpośrednio na zdrowiu, często zapominają o zapewnieniu ochrony temu, co w ich pracy równie cenne – samej aptece i odpowiedzialności związanej z jej prowadzeniem. Tymczasem, tylko kompleksowa ochrona biznesu pozwoli Klientom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, a właścicielowi na spokojne prowadzenie działalności. Nowoczesna apteka to dzisiaj nie tylko miejsce, gdzie można kupić leki na receptę, ale również wybrać spośród setek środków opatrunkowych, produktów pielęgnacyjnych, dermokosmetyków czy suplementów diety. Można dokonać zakupów zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Dzisiaj farmaceuta to również doradca, często działający pod ogromną presją. 

A co jeśli się pomyli? A jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu lub zepsuje się apteczna lodówka? Farmaceutyki takie jak szczepionki, czy probiotyki w nich przechowywane, z uwagi na podwyższenie się temperatury przechowywania, nie będą zdatne do dalszej sprzedaży. W przypadku pożaru czy zalania, nie tylko zgromadzone w aptece leki i artykuły ulegną zniszczeniu, ale również może dojść do uszkodzenia wyposażenia czy nawet samego obiektu. Wówczas apteka będzie mieć problem z funkcjonowaniem, a przywrócenie jej do stanu umożliwiającego dalsze prowadzenie biznesu, będzie wymagało nakładów na remont i często ponowne zatowarowanie. 

Sposobem na bezpieczne prowadzenie biznesu, jest dobrze dobrana polisa ubezpieczeniowa. Pakiet ubezpieczeń WARTA Ekstrabiznes Plus, jeden z najszerszych tego typu pakietów dla małych i średnich przedsiębiorstw, zapewni kompleksową ochronę apteki w wielu wymiarach. Ochronę możesz zaproponować w czterech prostych krokach:

1. Ubezpiecz majątek apteki:

- od ognia i innych zdarzeń losowych;

- od kradzieży z włamaniem i rabunku;

- sprzęt elektroniczny;

- dołącz klauzule dodatkowe rozszerzając podstawową ochronę:

  • Klauzula 2M – Koszty działalności i utrata zysku
  • Klauzula 4M – Dewastacja + graffiti
  • Klauzula 7M – Zepsucie mienia wskutek niezachowania temperatury
  • Klauzula 8M – Szyby i inne przedmioty szklane od stłuczeni

2. Ubezpiecz OC farmaceuty zabezpieczając przed ewentualnymi roszczeniami kierowanymi do apteki:

- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w wariancie Komfort (z OC za produkt);

- klauzula 1OC – wypadki przy pracy;

3. Ubezpiecz NNW i assistance

4. Dołącz Pakiety Bezpieczeństwa i zaproponuj wykupienie franszyz

Taka ochrona pomoże pokryć koszty odkupienia lub odtworzenia mienia zniszczonego wskutek zdarzeń losowych, nie tylko tych najczęstszych jak zalanie, działanie wiatru czy pożar, ale przede wszystkim związanych ze specyfiką prowadzonej działalności (np. gdy nie będzie możliwa sprzedaż szczepionek, bo lodówka, w której były przechowywane uległa awarii). Ochrona może obejmować także zdarzenia związane z włamaniem, kradzieżą czy rabunkiem, a także w przypadku szkód związanych z usiłowaniem dokonania włamania np. zniszczenie zamków, drzwi, szyb. Ochronie od kradzieży podlegają również urządzenia (klimatyzatory, kamery) znajdujące się na zewnątrz budynku.

Dobrze dobrana polisa uchroni Klienta również od strat związanych z kosztami utylizacji leków zniszczonych wskutek zdarzenia losowego objętego ochroną. Klient będzie miał również zabezpieczenie w sytuacji uszkodzenia sprzętu elektronicznego spowodowanego błędami w obsłudze, niewłaściwym użytkowaniem czy zalaniem napojem.

OC zabezpieczy w sytuacji roszczeń klientów i szkód związanych wykonywaniem zawodu aptekarza lub technika farmacji, ewentualnymi pomyłkami w wydawaniu lub przygotowaniu leków, a także zdarzeniami takimi jak poślizgnięcie się klienta na mokrej posadzce, upadek i złamanie ręki.

Dzięki włączeniu odpowiednich klauzul, ubezpieczenie pomoże przetrwać kryzys w firmie w związku z np. pożarem, zerwaniem dachu i konieczną przerwą w prowadzeniu działalności. Warta pokrywa w takiej sytuacji koszty wynagrodzeń, odsetki rat kredytowych i leasingowych, opłaty i czynsz a także utracony zysk jaki mógłby zostać osiągnięty, gdyby do szkody nie doszło (Klauzula 2M).

Należy również pamiętać o OC farmaceuty w ramach pakietu Smartbiznes, gdzie dostępne jest ubezpieczenie dobrowolne OC zawodu dla aptekarzy lub techników farmacji, w tym dotyczące wydawania leków i sporządzania leków recepturowych.

Bezpieczne prowadzenie biznesu, czyli polisa OC dla salonu urody, kosmetyczki i fryzjera

Blog Single

W ciągu ostatnich miesięcy, szczególnego znaczenia nabrało ograniczanie i minimalizowanie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej w branży usługowej. Dodajmy, że ryzyka wyjątkowego w takiej branży jak hair&beauty. Prowadzący salony kosmetyczne, czy świadczący usługi fryzjerskie koncentrują się przede wszystkim na dostarczaniu swoim klientom wysokiej jakości usług, przykładają również wagę do takich spraw jak procedury higieniczne, konserwacja urządzeń, kwalifikacje, czy szkolenia zawodowe pracowników. Zapominają oni zaś o kwestiach związanych z odpowiednim zabezpieczeniem związanym z możliwością popełnienia błędu, czy wypadkach w trakcie wykonywanych usług. Takie zdarzenia jak np.: uszkodzenia ciała klientów wynikające z błędów popełnionych podczas wykonanych zabiegów (np. oblanie kwasem peelingującym), poparzenie (w trakcie wykonywania zabiegu laserem kosmetycznym), zakażenie bakterią lub przeniesienie choroby zakaźnej (np. WZW w związku z używaniem źle zdezynfekowanych narzędzi), mogą nieść za sobą bardzo negatywne skutki, w tym poważne konsekwencje finansowe.

Warto uświadomić takie ryzyka Klientom, proponując jednocześnie ochronę w ramach dobrze dobranego ubezpieczenia.

W ramach ubezpieczeń SME w zależności od tego, czy ubezpiecza się jednoosobową działalność, czy sieć salonów, WARTA posiada w ofercie pakiety ubezpieczeń dostosowane do wielkości prowadzonej działalności i portfela klienta. Dla Klientów mikro, proponujemy pakiet ubezpieczeń Smartbiznes, dla Klientów większych pakiet WARTA Ekstrabiznes Plus.

W ramach pakietu Smartbiznes istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia dobrowolnego OC zawodu na PESEL dla personelu fryzjersko-kosmetycznego, a w tym m.in. nowość, czyli OC za szkody w użytkowaniu lasera kosmetycznego w gabinecie kosmetycznym.

Oferta ubezpieczeń SME dla Klientów z branży fryzjersko – kosmetycznej to szeroki zakres ochrony OC w ramach prowadzonej działalności, które:

  • zabezpieczą w sytuacji roszczeń klientów i szkód związanych przeniesieniem choroby zakaźnej lub zakażeniami bakteryjnymi, do których doszło w związku z wykonywaną usługą, 
  • zabezpieczą w sytuacji roszczeń klientów, którzy doznali strat lub uszczerbku na zdrowiu wskutek nieuwagi Przedsiębiorcy lub jego pracowników (poparzenia, zniszczenie ubrań), a także zdarzeniami takimi jak poślizgnięcie się klienta na mokrej posadzce, upadek i złamanie ręki, 
  • zabezpieczą w sytuacji roszczeń pracowników, którzy doznali strat lub uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku przy pracy, za który winę ponosi pracodawca np. niezabezpieczenie urwanego gniazdka i porażenie prądem,

Dobrze dobrana polisa i umiejętne zarządzanie ryzykiem zmniejsza kosztowne skutki jego wystąpienia  i jednocześnie zwiększa przewagę rynkową salonu. W czasach, gdy bezpieczeństwo prowadzenia działalności nabrało ogromnego znaczenia, ochrona przed przykrymi konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń jest nie tylko pożądana, ale wręcz staje się nieodzowną koniecznością.

WARTA Smartbiznes – Ubezpieczenie Firmy dla Mikroprzedsiębiorstw

Kontakt

Klauzula RODO.