NNW dla przedsiębiorcy w ramach WARTA Ekstrabiznes Plus i Smartbiznes nawet na 50 tys. zł!

Na wypadki, zarówno w życiu codziennym jak i te przy pracy, narażony jest każdy z nas. Śliskie chodniki, zamarznięta nawierzchnia, nieodśnieżona droga – to w obecnym sezonie gros przyczyn wypadków, które mogą być związane nie tylko ze złamaniem ręki czy nogi ale również z bardziej poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Warto podkreślić, że nie każdy wypadek pracownika, będzie zawierał się w zakresie szeroko rozumianego OC pracodawcy (w ramach Ekstrabiznes Plus to klauzula 1 OC-Wypadki przy pracy), dlatego dla pełnej ochrony pracowników oferujemy Klientom biznesowym ubezpieczenie NNW.


NNW z Sumą Ubezpieczenia nawet 50 tys.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to ubezpieczenie majątkowe dostępne w ramach pakietów WARTA Ekstrabiznes Plus oraz Smartbiznes. W ramach tych produktów masz możliwość ubezpieczenia pracowników firmy jako uzupełnienie kompleksowej oferty do ubezpieczenia mienia i/lub OC. W ramach produktu WARTA Ekstrabiznes Plus może ono funkcjonować jako samodzielne ubezpieczenie.

Nieszczęśliwe wypadki mogą wiązać się z długim procesem powrotu do zdrowia, niejednokrotnie konieczny jest zakup specjalnych sprzętów ortopedycznych. Przykładowo, orteza stawu kolanowego może kosztować nawet 700 zł. WARTA, już w podstawowym zakresie ubezpieczenia NNW, pokryje koszty nabycia lub naprawy środków pomocniczych lub protez.

Suma ubezpieczenia w danym pakiecie może być dostosowana do potrzeb i możliwości danej firmy – maksymalna kwota to aż 50 tys. zł.

3 warianty ubezpieczenia, z korzyścią także dla pracodawcy

Ubezpieczenie NNW pracownika nie jest obowiązkowe, jednak niesie ze sobą wiele korzyści dla pracodawcy wyrażanych zarówno finansowo jak i w szerszej perspektywie. Ubezpieczyciel wypłaca z tytułu wypadku kwotę świadczenia wynikającą z zawartej polisy, co pozwala na szybsze podjęcie leczenia i rehabilitację pracownika, a tym samym skrócenie czasu absencji w pracy.

Ubezpieczenie NNW stanowi uzupełnienie ubezpieczenia OC, tym bardziej że często wypadek nie jest związany z winą pracodawcy. Za stosunkowo niewielką składkę roczną ochroną objęte są uszczerbki na zdrowiu a w przypadku wyboru Wariantu III także koszty leczenia, świadczenie szpitalne czy świadczenie z tytułu czasowej niezdolności do pracy spowodowane nieszczęśliwymi wypadkami.

Prosta konstrukcja NNW, w 3 wariantach ochrony ubezpieczeniowej, pozwala na zabezpieczenie potrzeb Klienta i jego pracowników w zakresie ochrony związanej z ich zdrowiem – to ubezpieczający decyduje czy wybierze wariant obejmujący ochroną wypadki w pracy (wariant I) czy także wypadki, które zdarzają się w życiu prywatnym (wariant II i III) czyli także np. wypadki podczas zabawy z dziećmi na sankach.

Zawarcie umowy jest bardzo proste – ubezpieczający na etapie zawarcia umowy wybiera jeden z wariantów ochrony oraz sumę ubezpieczenia i to wystarczy by zapewnić ochronę sobie i swoim pracownikom.

Dodatkowe środki na zatrudnienie osoby na zastępstwo

Dodatkowo, ważnym elementem oferty NNW w ramach pakietu WARTA Ekstrabiznes Plus jest Pakiet bezpieczeństwa NNW. Stanowi on dodatkowe zabezpieczenie dla Pracodawcy w sytuacji gdy on sam bądź jego pracownik, wskutek nieszczęśliwego wypadku objętego odpowiedzialnością Warty, będzie przebywać na co najmniej 30-dniowym zwolnieniu lekarskim.

Pakiet bezpieczeństwa NNW zapewnia w tego typu sytuacji dodatkowe środki na zatrudnienie osoby na zastępstwo czy poszukiwanie nowego pracownika. Ułatwi to zachowanie ciągłości działania firmy bez dodatkowego obciążenia dla budżetu.

W życiu warto być przygotowanym na wiele przypadków

Wypadek i uszczerbek na zdrowiu to jedno z wielu zdarzeń, które może się przydarzyć każdemu, nie tylko pracownikowi ale też jego najbliższym. Dlatego klientom biznesowym warto polecamy także ubezpieczenie na życie, które zapewnia pomoc finansową w wielu życiowych sytuacjach, takich jak np. poważna choroba lub pobyt w szpitalu (także małżonka), śmierć rodzica/teścia, urodzenie dziecka.

Takie wsparcie zapewnia pracownikom Grupowe ubezpieczenie na życie WARTA Ekstrabiznes Plus – Program dla MSP oraz WARTA dla Ciebie i Rodziny (dla osób, które nie mogą być objęte ubezpieczeniem grupowym). 

Wszystkie te opcje ubezpieczeń są dostępne u naszych agentów WARTY. Możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub przez Formularz Kontaktowy. Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji. Staramy się zapewnić naszym klientom maksimum komfortu dlatego ubezpieczenie możesz bez problemu wykupić u naszego agenta zdalnie, bez wychodzenia z domu.

NNW w WARTA Ekstrabiznes i Smartbiznes nawet do 50 tys. zł

Kontakt

Klauzula RODO.