Blog Single


Pandemia, która trwa w Polsce od marca 2020 roku, pokazała, że koronawirusem może zarazić się właściwie każdy. Zagrożenie dotyczy nie tylko osób starszych i przewlekle chorych, lecz także młodych, zdrowych i aktywnych fizycznie. COVID-19 wpływa na organizm, pozostawia również ślad na kondycji finansowej chorego i jego najbliższych. Czy wiesz, jak zabezpieczyć się na wypadek choroby i innych niespodziewanych wydarzeń?


Światowa rewolucja, czyli jak wpłynęła na nas pandemia COVID-19

Choć to wciąż sprawa dyskusyjna, pierwsze zakażenie człowieka wirusem SARS-CoV-2 nastąpiło najprawdopodobniej już jesienią 2019 roku w chińskiej prowincji Wuhan. Pewne jest natomiast, że wagę problemu zauważyła Światowa Organizacja Zdrowia w marcu 2020 roku, ogłaszając stan pandemii. W życiu mieszkańców wielu krajów świata, w tym także Polaków, z dnia na dzień wszystko się zmieniło. Obostrzenia dotknęły i najmłodszych, i ludzi w jesieni życia.

Rewolucja dotyczyła przede wszystkim ograniczenia kontaktów międzyludzkich do grona osób, które mieszkają pod jednym dachem. Żłobki i przedszkola zawiesiły działalność, a uczniowie rozpoczęli naukę zdalną. W zawodach, w których było to tylko możliwe, pracownicy zaczęli wykonywać swoje zadania w domowym zaciszu. Obostrzenia objęły jeszcze m.in. handel, gastronomię i branżę sportową.

Ubezpieczenie na życie ‒ czy warto zainteresować się nim w pandemii?

Chociaż trzecia fala pandemii jest już za nami, a liczba osób zaszczepionych pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość, to warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia na życie. Po co? Powód jest prosty ‒ bo nawet najlepsza szczepionka nie daje 100-procentowej ochrony przed zakażeniem.

Jeżeli jesteś aktywny, dbasz o zróżnicowaną dietę, badasz się profilaktycznie, unikasz tłumów, dezynfekujesz ręce i nosisz maseczkę, zmniejszasz ryzyko zachorowania. Nie zapominaj jednak, że nigdy nie spada ono do zera. Rób, co w Twojej mocy, aby wspierać układ odpornościowy. Każdego dnia zapewniaj sobie dawkę ruchu, który sprawia Ci przyjemność. Godzinna sesja jogi z ulubioną trenerką z kanału na YouTubie czy spacer z czworonogiem po lesie będzie idealny i pozwoli Ci się zrelaksować. Pamiętaj o spokojnym wypoczynku nocą. Sen osoby dorosłej powinien trwać 7‒8 godzin. Wykup również ubezpieczenie na życie, które zapewni Ci i Twoim najbliższym poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Nie daj się zaskoczyć! Wybierz pewne ubezpieczenie na życie

Długi pobyt w szpitalu albo ciężki przebieg zakażenia koronawirusem może znacznie uszczuplić domowe finanse. Przed tym i innymi niespodziewanymi konsekwencjami pandemii warto uchronić się, wybierając dobre ubezpieczenie na życie, takie jak WARTA dla Ciebie i Rodziny.

To unikalny na polskim rynku pakiet indywidualny, który był dotąd zarezerwowany tylko dla osób ubezpieczanych przez pracodawcę. W zależności od tego, jaki pakiet ubezpieczenia na życie wybierzesz, możesz liczyć na różne wsparcie. W katalogu świadczeń znajdziesz m.in. wizytę u lekarza specjalisty i opiekę domową po hospitalizacji. Ubezpieczenie na życie WARTA obejmuje również zabezpieczenie w razie zachorowania na COVID, długiego pobytu w szpitalu czy nagłej śmierci. Od Ciebie zależy, czy zabezpieczysz tylko siebie, czy także swoich najbliższych. Ochrona w razie niespodziewanych zdarzeń może dotyczyć jeszcze osoby pozostającej z Tobą w związku małżeńskim lub partnerskim, Twoich rodziców, teściów i dzieci.

Ubezpieczenie na życie możesz wykupić u nas zdalnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy ze skontaktujesz się z nami telefoniczni lub za pośrednictwem dostępnego na stronie Formularza Kontaktowego.